fbpx

Jak uczyć języka angielskiego się właściwie?

Jeśli chcesz, żeby wybrany przez Ciebie kurs był jeszcze bardziej skuteczny, spróbuj wdrożyć w życie poniższe wskazówki, a wkrótce przekonasz się, że było warto.

Przejmij stery

Jeśli tylko Twój tygodniowy rozkład na to pozwala, postaraj się mieć stały kontakt z językiem angielskim poza zajęciami. Wybierz coś, co sprawia Ci przyjemność i co jest związane z Twoimi zainteresowaniami. Z pewnością dobrze prowadzone zajęcia pozwolą osiągnąć zamierzony cel, ale warto zapewnić sobie częsty, a może nawet codzienny kontakt z językiem. Mogą to być naprawdę drobne i nieskomplikowane rzeczy, takie jak słuchanie muzyki, czytanie artykułu, oglądanie fragmentu serialu do kolacji.

Netflix, przyjacielu!

Netflix jest wspaniałym narzędziem do nauki języków obcych, dlatego jeśli nie masz konta, koniecznie załóż i wybierz serial. Weź kubek kawy, usiądź wygodnie i wybierz jedną z trzech opcji:

  • Jeśli jesteś osobą zupełnie początkującą, możesz jeszcze zostawić polskie napisy, ale słuchaj bardzo uważnie. Po obejrzeniu odcinka, możesz zmienić napisy na te w języku angielskim i znając już kontekst, spróbować wychwycić kilka słów, które chcesz zapamiętać.
  • Osobom średnio-zaawansowanym poleciłabym oglądanie bez napisów lub z napisami w języku angielskim, jeśli używany język stanowi jeszcze zbyt duże wyzwanie.
  • W przypadku, gdy jesteś już na zaawansowanym poziomie, oglądanie bez napisów jest zdecydowanie najlepszą opcją. W przypadku chwilowych problemów, zawsze możesz włączyć napisy, żeby upewnić się, jakie wyrażenie zostało użyte, ale nie zapomnij ich potem wyłączyć.

 

Match, fit, suit?

Wszystkie te czasowniki można przetłumaczyć jako „pasować”, jednak każdy z nich zostanie użyty w innym kontekście.  Zapamiętując dane słowo, uczysz się go naprawdę dopiero wtedy, gdy wiesz w jaki sposób i kiedy dokładnie je zastosować. Lepiej nauczyć się 5 wyrażeń, które potrafisz użyć, niż listę 50 słów wyrwanych z kontekstu.

Trzymam kciuki, aby jak najwięcej
z wymienionych powyżej wskazówek,
udało się Wam wdrożyć w życie!

Powodzenia :)

ip stresser